WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

0

WordPress site hızlandırma herkeze gereken bir kavram. Yeni yüzüyle okuyucular 3 saniyeden geç açılan web sitelerini girmeden çıkıyor, böylelikle okuyucu kaybediyorsunuz.Wordpresste sitenizi hızlandırma daha kolay bir hal alıyor. Çeşitli eklentiler ile sitenizi daha hızlı bir hale çevirebiliyorsunuz.

Sadece eklentiler yeterlimidir?

Maalesef eklentiler haricinde seçtiğiniz temanın önemi daha yüksektir. WordPress temanızda gereksiz kodlardan arındırmanız gerekmektedir. Javascript kodlar wordpress sitenizin açılma süresini arttırıcağını bilmelisiniz. Şık ve hızlı wordpress temalara buradan göz atabilirsiniz.

Resimlerinizin boyutunu küçültün

Resimlerinizi boyutlandırarak ve sıkıştırarak açılma hızınıza pozitif bir etki sağlayabilirsiniz. Resimleri gerekli yerlerde ve küçük boyutlarda kullanmanız sitenizde fazla boyut kaplamayacağından daha hızlı açılacaktır.

Web sitenizi sıkıştırın

Web sitenizin “CSS ve JavaScript” dosyalarını sıkıştırın, sıkıştırılmış dosyalar %30 kadar tasarruf sağlamaktadır. WordPress sitenizin hızında büyük bir etkendir.

Gereksiz eklentileri, içerikleri ve kodları sitenizden hemen silin. Eskiden silmiş olduğunuz veritabanınızdan tamamen silinmezler ve kalıntılar bırakırlar. Bu kalıntılar çoğalarak hostinginizde gereksiz yer kaplayarak sunucunuzdan aldığınız verimi azaltırlar. Birazdan vericeğim eklentiler ile veritabanınızdaki gereksiz tabloları temizleyebilir sitenizi ve sunucunuzu daha verimli bir hale çevirebilirsiniz.

WordPress sitenizin hızının seoyada büyük bir katkı sağlamaktadır. Google gibi arama motorları bir web sitesi 5 saniyeden geç açılıyorsa o siteyi diğer sitelerden ayırır ve farklı bir kategorilendirme ile arama motorlarındaki sıralamasında iyileştirme yapmazlar.

WordPress sitenizin hızını Google Speed İnsights , GT Metrix  veya Pingdoom gibi sitelerden sorgulayabilirsiniz.

GT Metrix avantajı

GT Metrix den sitenizi sorguladığınızda sizlere hangi yerlerde çalışma yaparak sitenizi hızlandırabileceğiniz hakkında bilgi vermektedir. Sitenizde hatalı olan yerleri düzeltme yaparak sitenizi daha hızlı bir hale sokabilirsiniz.

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

WP Smush

wp smush image optimize,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

Wp Smush, wordpress sitenizdeki tüm resimlerinizin boyutunu tekrardan ayarlar ve sıkıştırarak boyutlarını azaltır. Böylelikle sitenizin açılış hızında etki sağlar. Dosyalar bölümü ile wordpress temanızda bulunan resimleri, admin panelindeki resimleri ve eklentilerdeki resimleri bile boyutlandırır ve sıkıştırır.

İNDİR


WP Fastest Cache

wp fastest cache,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

Wp Fastest Cache, wordpress sitenizde bulundan “CSS ve Javascript” sayfalarını sıkıştırır. Web sitenizi önbelleklemeye alır ve böylelikle wordpress sitenizin boyutu %75 olarak azalır. Şuan en çok tercih edilen eklentidir.

İNDİR


WP-DB Manager

wordpress site hızlandırma,hızlandırma eklentiler,wordpress optimize

WP DB Manager, WordPress sitenizdeki veritabanındaki gereksiz içerikleri temizler böylelikle sunucunuzun zaman harcamasından kurtarır.

İNDİR


Lazy Load

wordpress site hızlandırma,hızlandırma eklentiler,wordpress optimize

Lazy Load, Web sitenizdeki tüm resimleri ekran geldiğinde yüklenmesini sağlar. Resimleri yüklemesini sonradan yapar böylelikle içeriğiniz çok hızlı bir şekilde yüklenir aşağıya kaydırdıkça resimler yüklenmeye başlar.

İNDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir