WordPress nedir?

0

WordPress nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, nasıl öğrenebilirim konusundaki tüm sorularınıza çok güzel bir yanıt vereceğim bu yazıda.

WordPress nedir?

WordPress, php ile kodlanmış bir yapıdır. Kullanıcılarını her gün yenilik ve kolaylık sunan bir paneldir. WordPress şuan türkiyede en çok tercih edilen bir paneldir. Çoğunluk ile blog sitelerin tercihi olan WordPress son zamanlarda indirme rekoru kırmaya devam etmektedir. WordPress çeşitli temaları ve eklentilerle size en kolay bir şekilde web sitenizi yönetmeye yardımcı olmaktadır. Bir kodlama bilgisi gerektirmeden yönetici panelinden web sitenizi çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Eklentileri ile web sitenize güzellik yanında verimlilik katarak hayallerinizde ki web sitesini inşa ediyorsunuz. WordPressi indirmek istiyorsanız buradan indirebilirsiniz.

wordpress nedir,wordpress ne işe yarar,wordpress nasıl kullanılır

WordPress nasıl kullanılır?

WordPress kurulumundan sonra “www.siteadi.com/wp-admin” bölümünden kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz. Çeşitli ayarlar için Ayarlar sekmesini kullanarak sitenizin adını açıklamasını ve benzeri tüm ayarlarınızı oradan değiştirebiliyorsunuz. Eklentiler kısmından WordPress in kendi seçtiği popüler eklentilere göz atabilir sitenize kurabilirsiniz. Bir wordpress temaya ihtiyacınız varsa, WordPress blog temalara buradan bakabilirsiniz. En hızlı wordpress temalarına da göz atmak isterseniz buradan bakabilirsiniz. Görünüm kısmından temanızı ekleyebilir oradan aktif edebilirsiniz. Kodlama bilginiz var ve yüklemiş olduğunuz tema üzerinde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Görünüm>Düzenleyici kısmından temanızın tüm dosyalarına erişebilir istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Yazılar kısmından ise kendinize ait yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

wordpress nedir,wordpress ne işe yarar,wordpress nasıl kullanılır

WordPress ne işe yarar?

WordPress, işinizi kolaylaştırdığı kada sitenizi arama motorları gözündede yüksek gösterir. WordPress tamamıyla seo yu tanımalamaktadır. Sitenizi daha anlaşılabilir ve kullanıcılar için gezilicek daha kolay bir platforma çevirir, böylelikle herkes sitenizi tercih etmeye kalkar. WordPress in çeşitli eklentileri ile sitenizi daha da çok arama motorlarının anlayabileceği bir şekilde tanımlayabilirsiniz. WordPress sitenizde olmazsa olmaz eklentilere buradan göz atabilir sitenize ekleyebilirsiniz. Web sitenizi en kolay olarak yükseltebileceğiniz bir platformdur WordPress.

WordPressi nasıl öğrenebilirim?

WordPressi öğrenebilmek için öncelikle kurulumunuzu yapın ve sadece 2 ayınızı öğrenmek için ayırın çeşitli temalar yükleyin temalar üzerinde değiştirmelerde bulunun, birşeyleri denemekten korkmayın. Deneyerek daha hızlı öğreneceğiniz kanaatındayım. Kafanıza göre şekillendirin, bilgi kazanmak için sorun cevap alın. Bir şeyleri öğrenebilmek için öncelikle tüm kafanızı ona ayırmanız gerekmektedir. WordPress hakkında bir sorunuz var ise yorum olarak veya iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir