WordPress En Gerekli Eklentiler

4

WordPress en gerekli eklentiler. WordPress için en gerekli ve önemli eklentileri sizler için derledik. WordPress’in çeşitli eklentileri vardır. Bunlar WordPress sitenizi güzelleştirebilir, kolaylaştırabilir, hızlandırabilir ve daha güvenli bir hale getirebilir. Bu yararlı eklentiler yanında tabikide zararlı olan eklentilerde mevcuttur.

WordPress en gerekli eklentiler

Zararlı eklentiler çeşitli şifreleme kodlarla web sitenizin ömrünü yetirmeye sebep olabilir, örnek olarak bir siteye backlink verebilirsiniz veya WordPress sitenizde bir açık yaratabilirsiniz. Bunu önlemek için güvenilir eklentileri indirmenizde yarar vardır.

Gereksiz eklentiler sisteminizi yavaşlatır, böylelikle WordPress sitenizden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bunun için gereksiz eklentileri silmekte fayda vardır.

WordPress eklentiler yanında, hızlı ve seo bakımından doğru temayı bulmanız gerekir. En hızlı ve seo bakımından doğru temalar için bir diğer konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Eklentileri silmek çözüm müdür?

Eklentileri silsenizde DataBase’inizde çöp kodlar bırakabiliyor veya Filezillanız da kısayol oluşturabiliyor. Bunlarıda birazdan sunucağım eklentiler arasında bulabilir ve temizleme işlemi yapabilirsiniz.

WP Fastest Cache

wp fastest cache,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

Cache eklentisi WordPress sitenizi önbellekleme yaparak sitenizin %70 daha hızlı açılmasını sağlıyor. WordPress sitelerinde en çok tercih edilen eklentidir. Önbellekleme WordPress sitenizin son halinin sıkıştırılarak kullanıcıya sunulmasıdır, böylelikle WordPress sitenizin boyutu küçülür ve yüklenme hızı düşer.

Eklentiye Göz At;


WordPress Jetpack

wordpress jetpack,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

WordPress Jetpack eklentisi temanızı çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. Resimlerini optimize ederek sıkıştırır. Mail ile paylaşım yapma olanağı sunar, kötü türdeki botlardan engeller, çeşitli yan menü için tasarımlar sunar, yaptığınız paylaşımı otomatik olarak facebook, twitter, google+ gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşır.

Eklentiye Göz At;


All in One Seo Pack

all in seo pack,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

All in One Seo eklentisi WordPress sitenizi google, yandex, bing, yahoo gibi arama motorları için WordPress sitenizi iyileştirir, seo ayarlarını daha basit bir şekilde yaparsınız. Sitemap.xml dosyasını oluşturur, Webmastertools için aktif edebilir kendinize özgü ayarlamalarıda yapabilirsiniz.

Eklentiye Göz At;


Smush Image Compression and Optimization

wp smush image optimize,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

Smuhs eklentisi WordPress sitenizde olan tüm resimleri optimize ederek daha hızlı yüklenmesini sağlar, resimlerinizi sıkıştırarak açılış hızınızda ciddi bir düşüş sağlar. Resim kalitelerini kesinlikle bozmaz sadece olduğu yere göre boyutlandırma sağlar.

Eklentiye Göz At;


iThemes Security

ithemes security,wordpress eklentiler,wordpress en gerekli eklentiler

iThemes eklentisi WordPress sitenize bir güvenlik duvarı kurar, yöneticilerin dosyalara erişimini kısıtlar ve zararlı girişleri engeller. Gelen saldırıları engeller ve sunucunuzu zorlamalardan kurtarır.

Eklentiye Göz At;

 

  1. Emre Can Emre Can

    Bencede bu eklentileri kurduğunda site gayet başarılı bir performans sergiliyor bilgilendirici olmuş

  2. İsmail Atız İsmail Atız

    Bilgilendirme için tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir