Paravan Blog Nedir?

2

Paravan blog nedir soruları tarafımıza çokça geliyor, bu yüzden açıklamaya karar verdik. Paravan blog ana web sitenizin kategorisinden oluşan ayrı bir web sitesidir. Mesela wordpress üzerine bir bloğum var ve paravan blog açmayı düşündüm. Paravan blogda da aynı kategoride yani wordpress üzerine bir blog açmam gerekir.

Paravan Blog Nedir?

Böylelikle yeni açmış olduğum paravan bloğada özgün bir şekilde makaleler girmem gerekiyor. Paravan bloğumada ana web sitem gibi emek verilip ilgilenilmesi gerekir. Paravan blog açmayı düşünüyorsanız, bloğunda IPsi kendi web sitemden farklı olmalı ki fayda göreyim. Ücretsiz olarak paravan blog açmayı düşünüyor iseniz önerilerim Blogger veya WordPress dir. Ne kadar fazla paravan blogla bu işlemi yaparsanız o kadar fazla verim alırsınız.

paravan blog nedir,paravan blog açma

Paravan bloğumuzu açtıktan sonra ana web sitemize kesinlikle bir link çıkışı vermiyoruz. Hemen link çıkışı verdiğimiz taktirde bir faydası kesinlikle olmayacaktır. Paravan bloğumuzda çeşitli özgün yazılarımızı düzenli bir şekilde giriş yapıyoruz. Daha sonrasında paravan bloğumuzun arama motorları tarafından index almasını ve hitinin artmasını bekliyoruz. Bu süreçte çeşitli sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak ziyaretçiler elde edebiliriz. 1 ay gibi bir süre paravan bloğumuzu iyi bi yerlere getirecek kadar yeterli bir süreç bence.

1 Ayın sonunda yeni makaleler paylaşırken ara ara olma taktirinde ana web sitemize link çıkışları vermeye başlıyoruz. Link çıkışları, ana web sitemize kefil olduğumuz gösteren bir backlink türüdür. Böylelikle Google gibi arama motorları link çıkışını gördüğünde ana web sitemize pozitif bir bakış açısıyla bakıyorlar.

Eşit bir şekilde hem ana sitemizi ve paravan bloğumuzu idare etmek zordur fakat başardığınız taktirde çok iyi faydalarını göreceğinize emin olabilirsiniz. Paravan bloğunuzdan link çıkışlarını sık sık yapmamaya dikkat etmeniz gerekir. Fazla link çıkışları faydadan çok hüsrana uğratabilir. Bu kadar uğraşlarınızı çöpe atmak istemezsiniz. Paravan bloğunuzu yükseltme gibi bir düşünceniz var ise, ana web sitenizden paravan bloğunuza da link çıkışları yapabilirsiniz.

Emek ve sabırlı bir şekilde davranarak elde edemeyeceğiniz hiç birşey yoktur. Kopya içerikler sizlere hiç bir fayda sağlamaz, daha fazlası web sitenize zarar verebilir.

Paravan blog haricinde web sitenizin ziyaretçisini arttırmak istiyorsanız, yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Farklı bir kategoride paravan blog açmak

Farklı bir kategoride paravan blog açabilirsiniz. Fakat, aynı kategori de olan paravan bloğunuz kadar çok fayda sağlamayacaktır. Aynı kategoride olan paravan bloğunuz, ana sitenizle rakip olucağından, eakiplerinizden aldığınız link çıkışının verimi daha fazladır. Paravan blog hakkında sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

  1. Bünyamin Bünyamin

    Yazınız için teşekkürler. .Öğrenme aşamasındayim Birkaç sorum olacak.
    Ana sitemize ile paravan blog ip si farklı olacak demişsiniz .Bu aynı pc den veya aynı internet ağı üzerinden paravan sitesi olmaması demek ?
    Diğer sorum ise paravan siteden gerçek siteye verilen link nasıl olmalıdır .bir kelimeye url vermek mo yoksa ana sitenin tama adını yazmak gibi mi ?

    • Aynı pc değil bünyamin bey, sunucularının ip sinin farklı olması gerek. anahtar kelimelerden sitenize link vermek daha avantajlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir