Özgün içerik nasıl yazılır?

0

Özgün içerik nasıl yazılır hakkında sizlere bir yazı yazmaya karar verdik. Google gibi arama motorları web sitenizin özgün olmasına dikkat eder. Özgün web siteleri her zaman daha avantajlıdır. Google web sitenizin hitine bakmaz, prensibi şöyledir; Özgün yazılar, zamanla okuyucu kazandıracaktır, demiştir.

Özgün içerik nasıl yazılır?

Özgün içerik yazmanız için, iyi ve düzenli şekilde akıcı bir dil anlatımınız olması gerekmektedir. Noktalama işaretlerine kesinlikle dikkat etmelisiniz. Seo açısından özgün makale yazımı 300 kelimenin altında olmaması gerekmektedir. Özgün yazınızda saçmalamaktan kaçınarak ana bilgiyi vermeye çalışın. Okuyucularınızın yazılarınızdan bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamanız her zaman daha avantajlı olucaktır.

Öncelikle yazınızın ne üzerine olacağına karar verin ve konu başlıkları olarak ayırın. Ben mesela sessiz bir ortamda yazılarımı yazarım. Konu başlıklarını ayırmanız, daha özgün bir uzun yazı yazmanıza yardımcı olacaktır. Başlıklar okuyucularınızın daha da çok ilgisini çekecektir.

Çeşitli resimler ve bağlantılar ile özgün bir içerik elde edebilirsiniz. Aklıma hiç bir fikir gelmiyor ne yapabilirim diye soruyorsanız. Aynı kategoride olduğunuz web sitelerini inceleyeniz. Yazılarına göz atın okuyun, daha sonrasında kendinizce yorumlayarak özgün bir yazıya erişebilirsiniz. Her yazınızda illaki konuyla alakalı bir resim eklemeyi sakın unutmayın. Yazılarınız düz bir şekilde değilde, çeşitli kelimeleri renklendirerek yazmaya dikkat edin. Anahtar kelimenizi yazınızda kesinlikle 3 veya 4 adet kullanın. Anahtar kelimenizi konu başlığı yaparak tam olarak seo uyumlu özgün yazı yazabilirsiniz.

özgün içerik nasıl yazılır,özgün içerik nedir,özgün yazı yazma taktikleri

Özgün içeriklerinizde konuyla alakası olduğunu varsaydığınız, eski yazılarınıza yönlendirme yapmanız okuyucunuzun sitenizde daha çok zaman geçirmesini sağlar. örnek vermek gerekirse;

Google da organik ziyaretçi arttırma yöntemleri hakkında ki yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Özgün içerik nedir?

Özgün içerik, arama motorlarına en çok dikkat ettiği bir yazı çeşitidir. Özgün yazı yazarın kendi düşüncelerini aktarmasına denir. Kesinlikle kopya içerik geçirilmeyen, bilgisinin aktarıldığı bir yazıdır. 100 adet kopya içerik yerine 1 özgün yazı her zaman daha avantaj sağlar.

Özgün yazılar sizlerin arama sıralamasını iyileştirerek okuyucu kazanmanızı sağlar. Google kopya içerik olduğunu çok kolay bir şekilde anlayabilir. Güçlü algoritması ile yazıların bir ton sitelerle karşılaştırıyor, böylelikle yazınızın özgün mü? veya kopyalanmış içerik mi? olduğuna karar verebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir