Organik Ziyaretçi Arttırma Yöntemleri

0

Organik ziyaretçi arttırma yöntemleri hepimizin gözünde zor bir iş gibi duruyor, fakat yanılıyoruz. Zamanî günümüzde interneti kullanmayan kimse kalmadı. Herkes her aradığına anında internet üzerinden arayarak ulaşabiliyor. Bu aramalarda web sitenizin ilk sıralarda çıkması gerekki ziyaretçi kazanasınız.

Gerçekten web sitenizin arama hacminde ilk kelimelerde çıkması için emek ve zaman harcamanız gerekmektedir. Arama motorları sıralamayı web sitenizin kalitesine göre düzenlemektedir. Organik ziyaretçi arttırma yöntemleri hakkında yazımızı en iyi şekilde açıklamaya çalıştık.

Organik Ziyaretçi Arttırma Yöntemleri

Web sitenizin ziyaretçisini arttırmak için öncelikle ne konuda bilginiz olduğunu ve ne konu üzerinde yazı yazıcağınıza kesin karar vermeniz gerekmektedir. 2-3 konuyu bir web sitede ele almak tamamen zarara uğratıcaktır sizi, tek konuyu ele alarak o konuda bir şeyler yazmanızın size daha çok bir pozitif etkisi olucaktır. Tek konu üzerine makaleler yazdığınızda, web sitenizin arama anahtarlarınızda ilk sırada çıkması daha kolay olucaktır.

Web sitenizin içerik konusundan bir yana temanızında, ziyaretçilerin kolayca aradığı konuya erişiminden basit ve kolay olması gerekmektedir. Web sitenize giriş yapıcak olan ziyaretçiler sitenizin hızlı açılmasını ister. Çoğunlukla ziyaretçiler 3 saniyeden geç açılan web sitelerine daha giriş yapmadan çıkış yapıyor, buda ziyaretçi kaybına yol açıyor. Web sitenizi iyi bir şekilde optimize ederek hızlandırmanız size daha çok fayda sağlayacaktır. Web sitenizi en iyi şekilde optimize etmek için yazdığımız konuya buradan göz atabilirsiniz. Web sitenizin temasının hızlı olması bir yane satın aldığınız hostingin de kaliteli ve hızlı olması gerekir. Ben bizzat hosting olarak Grafik Bursa yı tercih ediyorum.

organik ziyaretçi arttırma yöntemleri,hit kazanma,ziyaretçi arttırma

Satın alıcağınız domainin eski sahibinden her hangi bir arama motorundan yasak yememesine dikkat ediniz. Arama anahtarınıza en yakın olan domain adına sahip olmanız size avantaj sağlar. Örnek vermek gerekirse, Web sitem wordpress hakkında bilgiler vermek için ve domainide “www.WordpressBilgi.com“.

Web sitenizi her gün güncel tutmanız gerekmektedir. Güncel tutulan web siteleri arama motorları tarafından daha gözde olur. Web sitenizde kesinlikle özgün yazılar yazmanız gerekmektedir. Kopyalanmış içerikleri arama motorları anlar ve gerek duymadığını var sayarak sizleri kaideye almazlar. Anlamaz sanmayın, arama motorları bizlerden daha akıllı bir sistem. Günlük olarak bir yazı paylaşmanız yeterli olucaktır. Eski konuları paylaşmaktan vazgeçin, sıra dışı ve kimsenin ulaşamadığı bilgiler üzerinden ilerleyiniz ki, ziyaretçiler sizin farkınıza varsın.

Emek, sabır ve öz güven ile her şeyi başarabilirsiniz.

Web sitenizi en iyi şekilde değerlendirmek için, kendinizi bir ziyaretçi yerine koyun. Ziyaretçi olarak girdiğinizde sizin bir web siteden beklentiniz nedir gibi sorular sorarak kendinize cevaplar üretip, bu yol üzerinden ilerleyiniz.

Web sitenizin seo ayarlarını kesinlikle yapın. Seo ayarları hakkında bir bilginiz yok ise, uzman birinden destek almanız gerekebilir. Arama motorları en çok seo ya önem verirler. SEO web sitenizin ne konuda olduğunu ve arama anahtarında verimliliğinizi arttırmak için bir araçtır.

Yazılarınızı çeşitli forumlarda ve sosyal medya hesaplarınıza paylaşın, paylaştırın. Sosyal medya ve forum gibi adreslerde daha çok kitleye ulaşabileceğinize emin olabilirsiniz.

Web sitenizde kesinlikle zararlı bir yazılım bulundurmayın ve korsan içerik kullanmamaya dikkat ediniz. İnternette olan ziyaretçi programlarına kesinlikle aldanmayın. Bu tür programlar web sitenizin geleceğini karartmaktan bir başka işe yaramamaktadır. Kendinize güvenin ve emeğinizle ziyaretçi kazanmaya çalışın. Sabırlı davrandığınız taktirde en yakın zamanda ziyaretçi kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir