Google da siteyi yükseltmek için arama kriterleri

2

Google da siteyi yükseltmek aslında emek istenilen bir olaydır. Google’ın bu kriterleri arama sıralamasındaki yerinizi bildirmektedir, bu kriterlere uygun siteler arama sıralamasında yükseklerde çıkmaktadır. Bu Google kriterleri nelerdir?

Google’ın kendi belirlediği kurallar vardır. Bu kurallar google açısından önemlidir, Web sitenizi google’ın gözünde iyileştirmek istiyorsanız bu kurallara uymanız ve uygulamanız gerekmektedir.

WordPress sitede yükselmek için gerekli eklentiler vardır, bu eklentilere buradan göz atabilirsiniz. Gerekli eklenti yanında hızlı ve seo bakımından alternatif bir tema seçimi gereklidir, bu temaları buradan bulabilirsiniz.

Google da siteyi yükseltmek uğraş istenilen bir olaydır.

Anahtar kelimelerde yükselmek isteyen bir çok kişi vardır, böylelikle o sitelerden sizi ayıran bir özellik olması gerekir. Google da siteyi yükseltmek için sabır ve emek isteyen bir olaydır. Bu seo yanında google’ın sitenizi anlayabilmek için gereken meta kodlar vardır, bu meta kodlara buradan erişebilirsiniz.

google da siteyi yükseltmek,google seo,google arama kriterleri,googleda yükselmek

Google’ın kriterleri

1- Domain yaşı: Domain süreniz ne kadar artarsa, Google’ın gözündeki değerinizde artar.
Ancak, bir teoride ise 6 aylık bir siteyle 1 yıllık bir site arasında bir fark olmadığını söyleniyordur.

2- Anahtar kelimenin domain’de bulunması: Anahtar kelimenin domainde bulunması çok önemlidir, böylelikle rekabetçi sitelerinizden avantajınız olur.

3- Anahtar kelimenin domain’in ilk kelimesi olması: Anahtar kelimenizin domain isminizin en başında olması daha avantajlı olduğunu söylemektedir.

4- Domain tescil süre: Domain’inizi 1 yıl yerine 1’den daha fazla tescil etmeniz daha yararlı olucaktır. Domain tescil süresi uzun olan siteler google ın gözünde daha güvenilir olarak yer alıyor.

5- Anahtar kelimenin alt domain’de kullanılması: Anahtar kelimenizin alt domainde yer alması arama yapıldığında o alt domaininizin önde çıkmasını sağlar.

6- Domain geçmişi: Domaininiz eskiden kullanıldıysa google sitenizin geçmişini sıfırlayabilir.

7- Tamamıyla eşleşen domain: Google’da aranına kelimenin tamamının domain isminizde bulunmasi, örnek : “araba yikama” “www.arabayikama.com” gibi.

8- Anahtar kelimenizin yazı başlığı olması: Anahtar kelimenizi sitenizin ön sayfasında yer vermeniz önemlidir.

9- Anahtar kelimenizin yazı içeriğinde olması: Yazınızın içinde anahtar kelimenizin uygun yerlerde düzgün bir biçimde kullanmak size artı bir yükseliş kazandıracaktır.

10- Sayfa yüklenme hızı: Sayfanızın yüklenme hızı ne kadar düşükse google’ın gözünde o kadar yüksektesinizdir.

11-Kopya içerik: Kopya içerikten kaçınmanız gerekmektedir. Google emek harcanmış siteleri daha yüksekte tutar. Kopya içerikler sitenizin kalitesini düşürebilir.

12- Resim optimizasyonu: Sitenize eklediğiniz resimlerin etiket ve başlıkları olmak zorundadır. Böylelikle resmin neyi ifade ettiğini google anlar.

13- Link çıkış sayısı: Web sitenizden dışarıya link çok fazlaysa google bunu kötümser karşılar ve size eksi bir puan verir dışarıya çıkış linklerini en aşağıda tutmanız gerekmektedir.

14- İletişim sayfası: Google’ın en çok dikkat ettiği şey kullanıcıların sizlerle iletişime geçmesinin ne kadar kolay olduğunu görmesi gerekir.

15- İçerik üretimi: Düzenli bir şekilde içerik paylaşımı her zaman google’ın gözünde artı bir puan kazandırmaktadır.

16- Site haritası: Sitenizin indexlerinin yer aldığı bir harita gerekir, google bu harita ile sitenizi daha hızlı indexler.

17- Mobil uyumluluk: Sitenizin responsive olup her boyuta uygun şekil alması çok önemlidir, hem ziyaretçi bakımından hem google tarafından artı bir puan kazandırır.

18- Backlink satmak: Para karşılığında backlink satmak çok zararlıdır, anlaşıldığı taktirde web siteniz google sıralamasında düşecektir.

  1. Mehmet Taşçı Mehmet Taşçı

    “18- Backlink satmak: Para karşılığında backlink satmak çok zararlıdır, anlaşıldığı taktirde web siteniz google sıralamasında düşecektir.”
    Bu maddeyi bilmiyordum

  2. Fırat Karaca Fırat Karaca

    kolay gelsin. bilgileriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir