Blog Kuracaklara Tavsiye

2

Blog kuracaklara tavsiye vermek istedik. Blog kurmaya karar verdiniz fakat nasıl yapıcağınız hakkında bir fikiriniz yok mu? veya blog kurma hakkında sorularınız mı var? Bu blog konusu hakkında aradığınız tüm cevapları vereceğiz

Blog kuracaklara tavsiye ve ipuçları;

Blog kurmak aslında emek istenilen bir olaydır, kurması basittir fakat yönetimi tamamen yeni doğan bir bebek gibidir sürekli ilgilenmenizi ister. Gününüzün bir çoğunu ona ayırıp arkadaş olmanız gerekmektedir. Blog sitenize yeni okuyucular çekmek için onların dikkatini çekmeniz gerekmektedir, bunun için sürekli güncel kalıp onların merak edicekleri konu başlıklarına odaklanmanız gerekir. Yaratıcı bir fikir düşüncesine ve büyük bir sabıra ihtiyacınız vardır. Bir anda blogunuza yüzlerce, binlerce kişi girmesini beklememeniz gerekir. Zamanla blogunuzda kullanıcı artışı olucaktır ve bu kullanıcıları kaçırmamak için sürekli güncel yazılar paylaşmanız gerekir. Sizler için konu konu bunları anlatacağız.

blog kuracaklara tavsiye,blog kurmak için gerekenler,blog kur

1- Blogunuzu iyileştirmede bulunun.

Blogunuzu her gün nasıl iyileştirebilirsiniz konusunda araştırmalar yapın. Blogunuzda gereksiz kodlar ve uygulamalardan kaçının.

2-Tema seçimininde dikkatli olun.

Blogunuza tema seçimin güzelliğin yanı sırında basit ve anlaşılır bir şekilde olmasını daha göz önünde bulundurun. Kullanıcılarınız konuya hemen erişmek ister sitenizin güzelliğini pek dikkate almazlar. Sizler için seçtiğimiz bir kaç blog temalara buradan göz atabilirsiniz.

3- Blogunuzu sürekli paylaşın, arkadaşlarınıza bahsedin.

Blogunuzu sürekli sosyal medya, forum gibi sitelerde paylaşın. Arkadaşlarınıza blogunuzdan bahsedip göz atmalarını önerin. Böylelikle güzel okuyucular elde ediceğinize emin olabilirsiniz. Reklamın iyisi, kötüsü yoktur demeleri gibi. Her paylaşımınızı anında paylaşın çeşitli dikkat edici resim çalışmaları yapın.

4- Yaratıcı ve özgün olun.

Blogunuzda makale yazarken tamamen yaratıcılığınızı kullanın. Şık dediğinizde olucak birşey değil sessiz bir ortamda konunuzun başlığını düşünün ve aklınıza ne geliyorsa özgür bir biçimde yazmaya başlayın. Özgür olun ve başka sitelerdeki yazıları kopyalamadan kendi bilgi birikiminizi aktarın, okuyucularınızın da daha hoşuna gideceğine emin olun.

5- Sizi ayıran bir özellik olsun.

Rakipleriniz hakkında çeşitli araştırmalar yapın. Onlardan sizi ayıran bir özellik olmalıki okuyucular sizi tercih etsin. Blogunuza yönetici olarak değilde, okuyucu olarak göz atın.

6- Moralinizi her zaman yüksek tutun.

Blogunuzda bir ton yazı paylaşımı yaptınız fakat okuyucunuz olmadığını söylüyorsanız. Moralinizi bozmayın size bu konuda da yardımcı olucağız iletişim kısmından bizle irtibata geçin ve blogunuz hakkındaki sorunları beraber çözelim.

7- Yararlı eklentiler kullanın.

Blogunuzu iyileştiricek ve işinizi kolaylaştırıcak eklentilerden yararlanın. Böylelikle okuyucularınızında dikkatini çekersiniz. Blog sitenizde olması gereken eklentiler hakkında bir konumuz var, buradan göz atabilirsiniz.

Web sitenizin hitini en iyi şekilde nasıl artıracağınız bir diğer konumuza buradan bakabilirsiniz.

  1. Emir Cevher Emir Cevher

    Tema seçimi benim için çok zor. Yada istediğim gibi bulamıyorum bir türlü.

    • Tema seçimi herkes için çok zor. Sizler için bu temaları her gün inceleyip ona göre sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir