Backlink nedir, Nasıl alınır?

0

Backlink nedir sorularına en açıklayıcı bir şekilde cevap vermek istedik. Backlink bir başka web sitesinden sizin web sitenize verilen dış link demektir. Backlinkler şuanki zamanımızda pek fazla bir faydası olduğu söylenemecek derecededir.

Backlink nedir?

Backlink bir başka web sitesinden sizin web sitenize link verilmesine denir. Bir nevi bu siteyide öneriyorum bir göz atın demektir. Google gibi arama motorları bu tür backlinki gördüğünde o web sitesinide ziyaret eder ve backlink verilen web sitesi pozitif bir puan alır. Gereksiz ve çok fazla link çıkışları web sitenize faydadan çok zarara uğratabilir. Bu yüzden dolayı düzenli bir şekilde link çıkışı almanız sizin için daha çok faydalı olucaktır.

Zararlı web sitelerinden backlink almamaya çok dikkat edin, yoksa sizinde web siteniz zararlı kategorisine girmeye yakınlaşır. Böylelikle arama sıralamasında daha da gerilersiniz.

backlink nedir,backlink nasıl alınır,backlink türleri

Backlink nasıl alınır?

Web sitenize link verilerek alınır. örnek vermek gerekirse; WordPress blog temalarımıza göz atmaya ne dersiniz. en iyi şekilde backlink almak istiyorsanız, tanıtım yazılarından almanız sizin için daha faydalı olucaktır. Footer gibi backlinkler pek fazla değer katmayacaktır ama ziyaretçi kazanmak için tercih edilebilir bir backlink türüdür.

Fakat tanıtım yazısı içinde olan link çıkışları sizlere daha çok fayda sağlayacaktır. 300 kelimelik bir tanıtım yazısında en ideal 3 link çıkışı yapılması yeterlidir.  Tanıtım yazınızda anahtar kelimelerinizi özenle kullanmanız da önemlidir. En fazla 3 veya 4 adet anahtar kelime kullanarak verimli bir backlink sağlayabilirsiniz.

Aynı kategoride olan ve sıralamasıda sizlere yakın olan web sitelerinden backlink almanız size daha çok fayda sağlar. Rakiplerinizin size kefil olması google gibi arama motorlarının gözünde paha biçilemez bir değer sağlar. Kendi backlinkinizi oluşturma istiyorsanız, paravan blog kurarak ve bu işi düzenli bir hale getirerek her konunuza link çıkışı kazanabilirsiniz. Paravan blog konumuza buradan göz atabilirsiniz.

Backlinkleri kesinlikle birden almayın, bunları zamana yayarak 3 günde bir 2 tane gibi backlink almanız size daha .ok avantaj sağlayacaktır. Çok fazla backlink alınması taktirinde, google bu olayı anlar ve sitenize hiç bir katkıda bulunmayarak arama motorundan web sitenizi silmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir